От Mirek Wawrzynski Ответить на сообщение
К All Ответить по почте
Дата 28.01.2004 11:49:48 Найти в дереве
Рубрики Прочее; 1936-1945 гг.; Версия для печати

Miłość do komunizmu czysta jak serce NKWD-isty

Miłość do komunizmu czysta jak serce NKWD-isty

„Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica”.

Dzika reakcja jaką wywołała moja informacja o represjach VVS RKKA, całkowicie zdumiała mnie. Szczególnie, że ok. 80. proc uwag, było o czym innym, absolutnie nie na temat.

Trochę Uzupelnień.
zabito do 1940 roku 2 dowódców armii lotniczy, 12 dywizji lotniczy, 15 brygad lotniczych, zwoliono z wojak 5940 czlonków VVS, z czego 1635 aresztowano.
Ksiązka porf. Wieczorkieicza ma 1300 stron nie 1000.

Ad rem. Z wysuniętych komentarzy chodzi wam z grubsza o „wdzięczność jaką my Polacy powinniśmy być wdzięczni Rosjanom za to że nas wyzwolili spod okupacji?

Przepraszam nie rozumiem spod jakiej okupacji (Rosjanie okupowali nas od XVIII-do XX w.).
Czy od własnego państwa we wrześniu 1939. Nasze państwo tak okrutnie nas okupowało i wy 17 września 39 wspólnie, po dogadaniu się z bandytami Niemcami, ot tak po przyjacielsku nas wyzwoliliście. Za to Ja Polak mam być wam wdzięczny.
Przypomnę towarzyszom wyzwolicielom 17 IX 39 - 21 VI 41 - (49,0 proc okupacja niemiecka, 51,0 proc. okupacja sowiecka. Wyzwoliliście nas po raz pierwszy od 1/2 naszego państwa. Wielkie dzięki. drugą częśc wyzwolili niemcy

Kiedy wysyłałem poprzednią korespondencję tak sobie myślałem. Na 100% któryś z Rosjan przypomni Polakom (mnie) 600 000 żołnierzy pochowanych między Bugiem a Odrą 1944-45. I jest.

Избегая идеологии, фактом все же остается факт, что теерритория Польши была отчищена от немцев именно Красной Армией. Цифры погибших воинов на территории ПольшиВам должны быть известны.
Над Польшей во времябоевых действий погибло также очень много летчикв ВВС. Это факт, от которого нельзя отмахнуться в независимости от того, любим мы коммунизм или ненавидим. Ведь никто кроме них территорию Польши не очистил (имею в виду союзников Англию, Францию, США). НИКТО.

600 000 żołnierzy KA w Polsce 44-45 – ułomna pamięć Rosjan. Dodam i swoje zdanie do tej liczby poległych.

Rosjanie wierzą, że w 1944 roku wyzwolili Polską spod okupacji niemieckiej, płacąc za to cenę 600 000 żołnierzy pochowanych na naszych ziemiach. Tak tylu jest na cmentarzach w Polsce
A którędy do czorta mieliście iść do Berlina przez Szwecję, Norwegię i via Bałtyk, czy via Karpaty, Austrię?
Najkrótsza droga biegnie przez Polskę, płaska jak deska od wsch na zachód.

Zapominacie o swoim zachowaniu na "wyzwolonych" terenach!
Stopień bandytyzmu na ludności cywilnej popełniony przez wyzwolicieli żołnierzy KA był olbrzymi (1944-45). „Czerwony sołdat” był gorszy od niemieckiego. Nie wierzycie, do dziś wielu Polaków pamięta to wasze „wyzwolenie”. Ach ta kultura "wyzwolicieli".
"Dawaj czasy" od razu weszło do słownika polskiego. Jacy szybcy nauczyciele sowieccy, ci nasi wyzwolicile. Dbali o to by broń boże zegarki się u Polaków nie poniszczyły.

Na przykład brat mojej znajomej w 1945, który przeżył obóz koncentracyjny niemiecki kiedy stanął w obronie zaatakowanej przez ruskiego sołdtata Polski to jego kolega strzelił mu w plecy. Przeżył niemiecki „kacet” tylko wyzwolenia Waszego już nie. Ot gieroje, kraswacy. Gwałcić i mordować kobiety Polskie, rabować majątek wywożony z Polski to potraficie w tym pochodzie "wyzwoleńczym". Tak osowobodziliście nas

Do waszej wiadomości od stycznia 1944 roku na Wołyniu walczyła 27 DP AK, pod Wilnem, Lwowem, bili się z Rosjanami żołnierzy AK. Wiele małych miejscowości zostało opanowanych przez żołnierzy AK (Lubelszyzna).
Rosjanie wyzwolili hitlerowski obóz na Majdanku, od razu zaczęli tam wsadzać Polaków żołnierzy AK.
Co robiliście Wy nasi wyzwoliciele z naszymi zołnierząmi wlaczącymi o wolnośc mojego kraju?
Internowano (1944-45) 40 000 Polaków. Aresztowano i deportowano 50 000.
Kto mordował Polaków z Armii Krajowej na „wyzwolonych” terenach jak nie Rosjanie jeszcze do 1946 roku stały dywizje NKWD.

Tak wyzwoliliście nas!
Pierwsze zarządzenie Rosjan na wyzwolonych terenach w 1944 roku „oddać radia”. Niemcy także w 1939 wydali identyczne postanowienie!
Piękne mi wyzwolenie. Chyba nie mieliście u siebie sprżetu radiowego (rabowoano go w Polsce)?

Jeżeli bym postawił w sercu Moskwy ogromy Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Piłsudzkiego, kazał obchodzić uroczyście 11 listopada dzień Niepodległości Polski, datę urodzenia Piłsudzkiego, to jaki byście mieli do nas Polaków stosunek?
Taki gamach powstał w Warszawie i stoi do dziś. Początkowo nazywał się im. Stalina! Rocznice Rewolucji Paźziernikowej (7 Xi ) każdego roku czczono w Polsce.
Wyzwoliciele czy nowi okupanci! Sowiecki marszałek Rokossowski (Polak z pochodzenia) w Polsce do 1956 roku był dowódcą ludowego wojska polskiego. Świetnie.

Zawsze mnie dziwi bardzo krótka i jednostronna pamięć Rosjan. Dla czego pamiętają jedne dane (600 000 poległych 44-45) i inne jakoś im umykają?

1. We wrześniu październiku 1939 roku podczas inwazji na Polska (wg opinii Rosjan było to zwykłe oswobodzenie Zachodniej Białorusi i Ukrainy - i wyzwolenie) poległo, zmarło w walkach 1500 Rosjan oraz 2000 było rannych (w tym 4 lotników RKKA). Chyba nie sądzicie Rosjanie, że zatruli się kartoflami. To także wasi żołnierze polegli podczas wyzwolenia Polski. Nie pamiętacie o nich?

2. W czerwcu, lipcu 1941 na okupowanych przez Rosjan ziemiach Polskich (m.in. Białystok, Lwów, Wilno – te tereny dostały się w ręce Rosjan po Teheranie w 1943) poległy tysiące, wzięto do niewoli wiele tysięcy Rosjan. Dziwne o tych żołnierzach poległych w obronie polskich ziem jakoś nie pamiętacie! Przecież stali w Polsce.

Represje i mordowanie obywateli Polski (IX 39 - VI 41)
Stopień i skala represji pod obiema okupacjami przyjaciół Niemców i wyzwolicieli przyjaciół Ruskich trzeba to powiedzieć znacznie gorszy pod władzą zawsze przyjaznym Słowianom Rosjan (4 deportacje – 320 000 wywiezionych, zmobilizowani Polacy do RKKA, strojbatalionów ect. dlaszych kilkaset).

Rosjanie mają na swoich rękach krew znacznie więcej pomordowanych bestialsko obywateli polskich niż bandyci niemieccy w porównywalnym okresie (17 IX 39- VII 1941).

Symbolem zbrodni Rosjan na Polakch jest Katyń, Charków, Twer (oraz więzienia na tzw. Zach Białorusi i Ukrainie – ponad 21 000 pomordowanych bestialsko ludzi). Przecież to nie wszystko a morderstwa w więzieniach w VI, VII 41. nastepnych 20-30 000 zastrzelonych przez NKWD-stów, ect.

Do 1992 roku oficjalnie Rosjanie utrzymywali, że Katyń to bandyci Niemcy zrobili. Chyba ktoś łgał od 1943-do 1992 roku w żywe oczy? Czy przeprosiliście za to.
Nie, zamiaste tego gadacie o represjach 37-38, że was mordowano ect.
Потому мне кажется, это конечно только мое скромное мнение, что заявленное обобщенное неприятие КА поляками не совсем верно. Думаю, что исторически неправильно все валить в одну кучу. От репрессий пострадали нетолько полякии, но и в не меньшей степени народы СССР. Это трагедия не только поляков, но и наша.

Tak były u was koszmarne represje (1917-1956, później już mniej). Zawsze kiedy się wyciągamy Katyń z tej okazji Rosjan wistują swój gigantyczny temat represje. Koszmarna tragedia w 100%.
Chcieliście komunistów to macie to szczęście. Tylko czy jedynie was one dotknęły?

Represje 1937-38 dane niepełne. NKWD aresztowało 1 575 00 osób, skazano 1345 00 (85,4 %); z czego 681 692 (czyli 51 %) rozstrzelano. Tylko nicałe dwa lata.
By było jasno w tych latach (1937-1938) NKWD zamordowało ok. 120-140 000 Polaków (75 proc wtedy aresztowanych i oskarżonych), żyjących w Rosji – w tych właśnie represjach.
Polacy mieszkali, pracowali w Rosji od wielu lat. Czy Rosjanie myślicie, że podczas „wielkiej czystki” ginęli sami czyści Rosjanie i tylko Rosjanie?
Polacy, Białorusini, Ukraińcy ect także byli mordowani (Kuropaty koło Miśka to co sabaka).

Likwidacja kmunistów polskich w ZSRR
W więzieniach kapitalistycznej Polski (1918-1939) bardzo źle się działo polskim komunistom – cierpieli straszne prześladowania. Jak okropnie ta pańska i obszarnicza Polska ich ścigała i prześladowała – okrutne rzeczy. Kiedy wzywała ich Centrala w Moskwie jechali wiernie jak psy do „własnej matki”. Ciekawe ilu z nich później wróciło z tej „ekskursji” w 1936-1939 roku.
W ojczyźnie komunistów Sowietach członkowie Komunistycznej Partii Polski zostali fizycznie eksterminowani do czysta m.in. 12 członków Komitetu Centralnego, kilkuset członków KPP.
Nigdy nie słyszałem o takim masowym ludobójstwie więźniów politycznych w burżuazyjnej Polsce.
Tak, ta Polska i Polacy tacy wredni. A nasza komunistyczna stran taka świetna, radosna i ludziom się tak dobrze i spokojnie żyło. Kiedy tak było?

To Rosjanie w 1939-1941 w ramach zacieśniania porozumienia z bratnimi towarzyszami niemcami wydali gestapo 200-300 komunistów niemieckich (m.in. Franz Koritschoner założyciel Komunistycznej Partii Austrii).
Kto lizał tyłek Niemcom?
Czy Józef Bek "na polowaniach" czy Stalin Adolfowi, wydając w ręce sierpaczy gestapo komunistów, którzy uciekli do Moskwy.

Nie przypominam sobie by w ramach zacieśnienia kontaktów polsko- niemieckich (1933 - VI 1939), kiedykolwiek Polacy wydawali w ręce bandytów gestapo ludzi, którzy schronili się na tereni naszego kraju.Pamiętam , że to Wy Ruskie robiliście to na dużą skale.

Towarzyszu Adolfie, a może podesłać wam komunistów, których mam u siebie przydadzą się wam?. No co to poślę wam parę setek. Zgoda, Prosze bardzo tow. Stalin, weźmiemy ich.
Pięknie.

Odbyły się dwa spotkania Gestapo i NKWD w Zakopanem (XII 1939- I 40) poświęcone ustaleniu sposobów walki z polski podziemiem wymiany inofrmacji. Tego też nie wiecie.


PS.
To w Rosji Sowieckiej dbając o miliony ludzi, rodziny (matki i dzieci) oznajmiano im o wyrku najbliższych, że zostali skazani na „10 lat bez prawa pisania listów”. Ciekawe czy rozumiecie ten termin?

Jacy ci Polacy wredni, że nas Ruskich tak nie lubią, przecież 600 000 zołnierzy poległo kiedy my ich wyzwalaliśmy.

Naprawdę świetnie, trzeba kochać komunistów miłością czystą jak serce NKWD-izsty, by nie rozumieć, że historia stosunków polsko-sowieckich nie zaczyna się od wyzwolenia Polaków, a właśnie w styczniu (przekroczenie dawnej granicy II RP) czy w maju, czerwcu 1944 (granice pózniejszego PRL-u.
A pamięć, po co lepiej usunąć i głupoty gadać o wredych i kłamliwych Polakch, którzy są tak niewdzięczni a my do nich tyle serca komunistycznego i tak dużo krwi przelaliśmy!

PS2.
Kiedy mój wój, którego porwano z Warszawy w 1945 roku, po zakończeniu wojny wrócił do Polski w 1955-56 roku z kraju wielkiego szczęcia i radości ludzi (5 lat rąbał drzewo na Syberii), zaproponowano mu, bowiem tak dobrze zna rosyjski, by wstapił do Towarzysta Przyjaźni Polsko-Rradzieckiej.
Byli bardzo zdziwieni kiedy odmówił. A przecież był w Rosji, budował komunizm w Gułagu, a on taki wredny i niewdzięczny Polak.
Tak Rosjanie ginęli za Polaków by ich wyzwolić a on do TPPR nie chciał. Dziwne czemu, prawda?

Lepiej nie poruszać tematów, które wywołują tyle zamieszania i pretnsji, a co d których macie szcątkowa wiedzę czerpaną z "Prawdy i Izwiestii". Po co wam to?