|
От
|
Ярослав
|
|
К
|
Евгений Путилов
|
|
Дата
|
24.07.2000 18:53:55
|
|
Рубрики
|
Современность; Униформа;
|
|
"За Мужність"
СТАТУТ
відзнаки Президента України — ордена "Замужність"
І. Загальні положення
1. Відзнакою Президента України — орденом "За мужність" (далі — орден "За мужність") нагороджуються військовослужбовці, працівники правоохоронних органів та інші особи за особисту мужність і героїзм,виявлені при рятуванні людей, матеріальних цінностей під час ліквідації наслідків стихійного лиха, пожеж та за інших надзвичайних обставин, у боротьбі зі злочинністю, а також при виконанні військового, службового, громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних з ризиком для вжиття.
2. Орденом "За мужність" нагороджуються громадяни України, а також іноземні громадяни та особи без громадянства.
3. Нагородження орденом "За мужність" здійснюється Указом Президента України.
4. Орден "За мужність" має три ступені:
орден "За мужність" І ступеня, орден "За мужність" II ступеня, орден "За мужність" III ступеня. Найвищим ступенем ордена є І ступінь. Нагородження орденом "За мужність" проводиться послідовно, починаючи з III ступеня.
5. Нагороджений орденом "За мужність" будь-якого ступеня іменується кавалером ордена "За мужність".
6. Орден "За мужність" І ступеня має знак ордена — хрест і зірку ордена, II і III ступеня — тільки знак ордена.
7. Нагородження орденом "За мужність" може бути проведено посмертно.
8. Позбавлення ордена "За мужність" може бути проведено Президентом України у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин — за поданням суду на підставі та в порядку, встановленому законодавством.
II. Порядок представлення до нагородженняорденом "За мужність".
9. Подання про нагородження орденом "За мужність" вносять на ім'я Президента України Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Верховний Суд України, Конституційний Суд України, Генеральна прокуратура України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади. Уряд Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Нагородження орденом "За мужність" військовослужбовців та прирівняних до них осіб проводиться за поданням Міністерства оборони України, командування Прикордонних військ України, Національної гвардії України, керівництва Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Міністерства внутрішніх справ України.
Подання про відзначення орденом "За мужність" може вносити також Комісія по державних нагородах України при Президентові України.
У поданні зазначаються заслуги, що стали підставою для представлення особи до нагородження.
10. До подання додається нагородний лист встановленого зразка.
11. Клопотання про нагородження особи орденом "За мужність" порушується перед вищим органом, організацією, військовим командуванням. Висунення кандидатур здійснюється, як правило, в трудовому колективі (військовому формуванні), де працює (проходить службу) особа, яку представляють до відзначення.
Пропозиції про нагородження можуть вносити органи місцевого самоврядування.
III. Порядок вручення ордена "За мужність"
12. Вручення ордена "За мужність" проводиться в обстановці урочистості і широкої гласності.
13. Орден "За мужність" вручає Президент України або за його уповноваженням Голова Верховної Ради України та його заступники. Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, Голова Верховного Суду України, Голова Конституційного Суду України, Генеральний прокурор України, Голова Комісії по державних нагородах України при Президентові України, керівник відповідного міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади. Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, голова обласної. Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, командувач відповідного військового формування.
14. Нагородженому орденом "За мужність" вручаються:
до І ступеня — знак ордена — хрест, зірка ордена, орденська книжка;
до II і III ступеня — знак ордена — хрест, орденська книжка.
IV. Порядок носіння нагородних знаків ордена"За мужність"
15. Знак ордена "За мужність" І ступеня — хрест носять на шийній стрічці, зірку ордена — з лівого боку грудей.
16. Знак ордена "За мужність" II і III ступеня — хрест носять з лівого боку грудей.
V. Видача дублікатів нагородних знаків ордена"За мужність" та орденської книжки до нього
17. У разі втрати (псування) нагородних знаків ордена "За мужність" та орденської книжки дублікати, як правило, не видаються. Їх може бути видано, як виняток, лише за умови, що нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) нагородних знаків, орденської книжки.
18. Дублікати нагородних знаків ордена "За мужність" та орденської книжки видаються відповідно до рішення Комісії по державних нагородах України при Президентові України за кошти нагородженого або безплатно.
VI. Порядок зберігання нагородних знаків ордена"За мужність" та орденських книжок до нього
19. Знаки ордена — хрести, зірки ордена "За мужність" та орденські книжки зберігаються у Відділі державних нагород Адміністрації Президента України.
20. У разі нагородження особи орденом "За мужність" посмертно нагородні знаки та орденська книжка відповідного ступеня ордена передаються сім'ї нагородженого.
' 21. Нагородні знаки ордена "За мужність" та орденська книжка після смерті нагородженого залишаються в сім'ї померлого як пам'ять. Якщо у померлого нагородженого немає сім'ї, нагородні знаки та орденська книжка підлягають поверненню до Адміністрації Президента України.
22. Нагородні знаки ордена "За мужність" та орденська книжка можуть бути передані сім'єю померлого або посмертно нагородженого державним музейним закладам України для тимчасового експонування. Порядок передачі, обов'язки сторін, строк експонування відзнаки та інші умови визначаються окремою угодою.
23. Нагородні знаки ордена "За мужність" та орденська книжка, що належали особі, позбавленій ордена "За мужність", підлягають поверненню до Адміністрації Президента України.